GCSE

Egzaminy GCSE (General Certificate of Secondary Education) z języka polskiego, jako języka obcego, są angielskim odpowiednikiem poziomu egzaminów ósmoklasisty. Egzaminy, przeprowadzane przez angielski inspektorat AQA, odbywają się co roku w letniej sesji egzaminacyjnej (maj – czerwiec). Egzamin GCSE z języka polskiego jest równoważny w Anglii z odpowiednimi egzaminami zdawanymi przez uczniów z innych przedmiotów w szkołach angielskich.

Głównym elementem nauczania w klasach GCSE jest przygotowanie starszych uczniów do egzaminów z języka polskiego, według angielskiego programu nauczania i regulaminu aqa.org.uk/subjects/languages/gcse/polish-8688. Nauczanie jest prowadzone w obu językach i przygotowuje uczniów do egzaminów z zakresu mowy, słuchania, czytania, pisania i tłumaczenia.

Egzaminy GCSE są przeprowadzane w szkołach angielskich do których uczęszczają nasi uczniowie, po indywidualnym zgłoszeniu się ucznia w Biurze Examinations Officer swojej szkoły, najpóźniej do połowy lutego w danym roku lub wcześniej.

Może się zdarzyć, Szkoła angielska zechce pobrać od ucznia opłatę za koszty przeprowadzenia egzaminu.

Derby Polish Supplementary School nie ma statusu Centrum Egzaminacyjnego do przeprowadzania egzaminów, ponieważ wymaga to odpowiedniej rejestracji, związanej ze spełnieniem specjalnych warunków. Nasza szkoła przygotowuje w pełni do egzaminów GCSE, posiadamy w swoich szeregach rónież osobę, która jest egzaminatorem, który może przeprowadzić egzamin GCSE z mówienia (speaking) dla Uczniów naszej szkoły.