1. Jak mogę zapisać dziecko do Szkoły?

Proces zapisów do Szkoły jest dostępny w dziale Zapisy

2. Czy jest to Szkoła Sobotnia?

Tak, jest to Sobotnia Szkoła uzupełniająca języka polskiego z elementami historii, geografii i kultury polskiej. Rok szkolny będzie trwać od września do końca czerwca.

3. Czy Szkoła jest Organizacją Charytatywną?

Derby Polish Supplementary School jest Organizacją Charytatywną, dlatego, że to jest najbardziej przejrzysta forma prowadzenia działalności. Oznacza to, że wszystkie fundusze będą przekazywane bezpośrednio na działalność i rozwój Szkoły.

Zobowiązanie prawne Organizacji Charytatywnej – Rząd brytyjski nakłada na nas obowiązek przestrzegania zasad prawnych dlatego każdy z nas uczestniczących w projekcie Nowa Polska Szkoła w Derby ma odpowiedzialność prawną według Charities Act.

Organizacja Charytatywna jest zobowiązana prawnie do złożenia rocznego raportu finansowego do Charity Commission. Raport ten musi być zatwierdzony przez niezależanego audytora finansowego. Raport dostępny jest dla każdego na stronie Charity Commission – dlatego każdy z Państwa będzie miał bezpośredni wgląd w finanse szkolne.

Numer Charity: 1188433

4. Na jakich zasadach działa Szkoła?

Główne założenia są ujęte w Konstytucji Organizacji Charytatywnej oraz Regulaminie Szkoły.

5. Jakie są cele i zadania Szkoły?
  • Nauczanie dzieci języka polskiego, religii, elementów historii i geografii Polski w języku ojczystym.
  • Wychowanie dzieci i młodzieży w tradycji i kulturze polskiej.
  • Podtrzymywanie polskości naszych Uczniów.
  • Integracja polskiego społeczeństwa na emigracji.
  • Wspieranie Uczniów w budowaniu ich własnej osobowości i tożsamości.

W osiągnięciu zamierzonych celów pomagać ma ścisła współpraca Szkoły

• z Rodzicami
  • Polską Macierzą Szkolną oraz Organizacją Rozwoju Polskiej Edukacji Za Granicą
  • Społecznością polską w Derby
  • Przyjaciółmi Szkoły
6. W jakich godzinach odbywają się zajęcia szkolne?

Zajęcia szkolne odbywają się w sobotę, w godzinach 9:00 – 12:30 z przerwą na drugie śniadanie.

7. Kto może zostać uczniem Szkoły?

Uczniami Polskiej Szkoły w Derby mają prawo być wszyscy, którzy chcą uczyć się języka polskiego, bez względu na płeć, rasę, przekonania polityczne i religijne.

8. Od jakiego można zapisać dziecko do szkoły?

Uczniem szkoły może zostać dziecko po ukończeniu 4 roku życia (dziecko z dniem 1 września powinno mieć ukończone 4 lata).

9. Jak Szkoła zapewnia bezpieczeństwo dla swoich uczniów?

Szkoła podlegała procedurom bezpieczeństwa jak każda angielska placówka szkolna.

Safeguarding, DBS, First Aid, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – te wszystkie zabezpieczenia posiada nasza Szkoła. Każdy z nauczycieli posiada DBS (co oznacza sprawdzenie kartoteki karnej), w Szkole są co najmniej 2 osoby posiadające kurs pierwszej pomocy przeznaczony specjalnie dla dzieci. Szeroko pojęta ochrona dzieci jest przedstawiona w dokumencie prawnym – Safeguarding, który jest opublikowany na stronie internetowej Szkoły. Wszystkie te dokumenty i umiejętności są bezwzględnie wymagane od osób mających do czynienia z dziećmi w placówkach szkolnych.

11. W jakiej formie będzie można dokonywać opłaty za Szkołę?

Wszystkie płatności na rzecz Szkoły będą przyjmowane tylko i wyłącznie przelewem bankowym. Uznajemy to za bardzo bezpieczny i zaufany rodzaj płatności. Konto szkolne jest założone w Lloyds Bank.